308 PRINCETON AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3709-75-N-14

$44 990
Assessed Value
$147 860
Market Value
Annual Tax
$19 990
Taxable Value
Ownership
OwnerNuckels Kevin
Mailing Address308 Princeton AVE Melbourne FL 32901
Property Details
Year Built1958
Living Area1 472 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Just (Market) Value$147 860
Assessed Value$44 990
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 990